Systemy zapisu Bosch

Systemy zapisu BOSCH to coś więcej niż tylko rejestratory wizyjne – to narzędzia biznesowe do całkowitego zarządzania sygnałem wizyjnym. Umożliwiają zarządzanie obrazem w łatwo dostępny sposób i zapewniają wygodne, scentralizowane sterowanie systemem dozorowym.

Wysokiej jakości rozwiązania dla każdego
Skorzystaj z bogatej oferty systemów zapisu obrazu i wybierz rozwiązanie pasujące do Twojego zastosowania. Nasze systemy zapisu sprawdzają się zarówno w małych firmach z pojedynczą kamerą, jak i w sieciach przedsiębiorstw obsługujących setki kamer, a także we wszystkich zastosowaniach pośrednich. Żaden system nie jest zbyt mały ani zbyt duży!
Obniżenie kosztów eksploatacji
Powszechnie wiadomo, że produkt o gwarantowanej jakości musi kosztować nieco więcej. Jednak wysoka jakość w dalszej perspektywie oznacza oszczędności, dzięki dłuższemu okresowi eksploatacji i niższym kosztom konserwacji. W przypadku systemu zarządzania sygnałem wizyjnym mniejsze nakłady na konserwację mają istotne znaczenie, gdyż oznaczają mniej przerw w pracy, a tym samym mniej zakłóceń w pracy systemów zabezpieczeń.
Korzyści płyną także z profesjonalnego projektu produktu, który przejawia się we wszystkich elementach – od solidnego wykonania, przez funkcjonalność, po najwyższej jakości działanie.
Nasze zaangażowanie w kwestie jakości i wysokiej dostępności systemu znajduje odzwierciedlenie we współpracy poszczególnych produktów. Ogromne możliwości wysokiej klasy wizyjnych macierzy dyskowych są wykorzystywane we współpracy z oprogramowaniem Video Recording Management lub w połączeniu z rejestratorami serii 700. W obu przypadkach konfiguracja interfejsów przebiega szybko, łatwo i przy zapewnieniu największej niezawodności.
Łatwość eksploatacji
Ważną cechą cyfrowych rejestratorów wizyjnych Bosch jest łatwość eksploatacji. Wiemy, jak ważna dla klientów jest łatwość konfiguracji i prostota użytkowania. Nasze rejestratory są łatwe w instalacji i obsłudze, nie wymagają skomplikowanych ustawień ani konfigurowania. Ponadto zastosowane interfejsy użytkownika najnowszej generacji są lepsze niż kiedykolwiek.
Łatwość obsługi przejawia się również w zarządzaniu systemem. Na każdym poziomie funkcjonalność zarządzania odpowiada rozmiarowi i złożoności danego zastosowania. W przypadku niewielkich instalacji zarządzanie nie sprawia najmniejszych trudności,
natomiast większe systemy mogą zyskać, dzięki elastyczności i możliwościom naszych rejestratorów.
Jako przykład może posłużyć hybrydowy i sieciowy rejestrator serii 700. Idealnie nadaje się on do średniej i dużej wielkości systemów oraz oferuje skalowalne środowisko do zarządzania sygnałem wizyjnym, które rozbudowuje się wraz ze wzrostem potrzeb danego zastosowania. W celu uzyskania najwyższej skalowalności i najlepszej kontroli zapisu systemu CCTV urządzeń tych można używać w połączeniu z wizyjnymi macierzami dyskowymi iSCSI firmy Bosch.
Jakość na najwyższym poziomie
Wszystkie nasze systemy oferują najwyższą dostępność – wykorzystują atestowane dyski twarde Bosch, które zostały szczegółowo przetestowane, zarówno przez nas, jak i przez producenta, pod kątem zgodności ze standardami zapewniającymi nieprzerwaną pracę systemów CCTV.


Rejestrator wizyjny serii 400

Proste zarządzanie systemem zabezpieczeń
Jako właściciel małej firmy nie chcesz tracić czasu na próby konfiguracji lub sterowania pracą systemu do zarządzania sygnałem wizyjnym. Potrzebujesz zintegrowanego, samodzielnego modułu, który działa bezpośrednio po podłączeniu.
W kwestii zapisu obrazu niezbędne jest wysoce niezawodne rozwiązanie, które działa bez przerwy przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu. W przypadku wystąpienia zdarzenia, odnalezienie nagrania musi być łatwe i nie może zajmować zbyt wiele czasu.
Poza tym nie możesz pozwolić sobie na opłacanie kogoś, kto nadzorowałby system bezpieczeństwa przez cały czas. Rozwiązanie do zarządzania sygnałem wizyjnym powinno być wyposażone w łatwy w obsłudze interfejs sieciowy, umożliwiający podgląd obrazu z dowolnego miejsca.
Koszty związane z wykorzystaniem przestrzeni dyskowej powinny być zredukowane do minimum. Można to osiągnąć za pomocą zaawansowanej technologii kompresji H.264, która umożliwia ograniczenie wielkości danych wizyjnych bez uszczerbku na jakości obrazu.
 • Idealny do małych systemów z maks. 8 kamerami analogowymi
 • Gotowość do pracy natychmiast po rozpakowaniu
 • Bezproblemowa obsługa
 • Minimalne koszty związane z obsługą i konserwacją
 • Obsługa podglądu obrazu na smartfonach
 • Zarządzaj swoim systemem z dowolnej lokalizacji za pomocą wbudowanego interfejsu sieci WebRejestrator wizyjny serii 600

Całkowita kontrola
W przypadku średniej wielkości systemów dozorowych – zainstalowanych w szkołach, hotelach lub lokalach przedsiębiorstw, a nawet obejmujących kilka lokalizacji – potrzebne są rozwiązania do zarządzania sygnałem wizyjnym, które zapewnią Ci pełną kontrolę, a jednocześnie nie pochłoną całego Twojego czasu.
Łatwość instalacji jest istotna, dlatego pożądany jest system zapisu, który działa natychmiast po rozpakowaniu. Potrzebujesz urządzenia, które wystarczy podłączyć i natychmiast rozpocząć nagrywanie, bez konieczności konfigurowania.
Powinno to być łatwe w obsłudze rozwiązanie, które działa w sposób ciągły, zapewnia obraz wysokiej jakości i nie jest wymagające pod względem konserwacji.
Potrzebujesz prostego, skutecznego rozwiązania do zarządzania sygnałem wizyjnym, oferującego elastyczność i wygodę zdalnego nadzoru i sterowania z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu.
 • Idealny do systemów małej i średniej wielkości
 • Prosta konfiguracja nie wymagająca żadnego przeszkolenia
 • Zarządzaj swoim systemem z dowolnej lokalizacji za pomocą wbudowanego interfejsu sieci Web
 • Zintegrowana konstrukcja przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych i związanych z konserwacją
 • Obsługa podglądu obrazu na smartfonachHybrydowy rejestrator Divar serii 700

System, który rośnie wraz z Twoimi potrzebami
Czego oczekujesz od skalowalnego środowiska do zarządzania sygnałem wizyjnym? Bez względu na wielkość, system musi zachować łatwość konfiguracji i obsługi, a jednocześnie mieć wystarczające parametry i elastyczność, aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa.
Potrzebujesz rozwiązania, które można rozbudowywać w miarę rozwoju Twojego systemu, obsługującego liczne lokalizacje oraz dużą liczbę kamer analogowych i sieciowych, a także umożliwiającego monitorowanie wszystkich obiektów z jednego miejsca.
Rejestrator powinien utrwalić każdy szczegół obrazu i oferować szczegółowe funkcje zapisu. Pomimo to wymagania odnośnie przestrzeni dyskowej powinny być jak najmniejsze, dzięki zaawansowanej technologii kompresji H.264, która umożliwia ograniczenie rozmiarów danych wizyjnych przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu. Można również skorzystać z opcji dołączenia zewnętrznej wizyjnej macierzy dyskowej, która zwiększy przestrzeń zapisu w zastosowaniach wymagających stałego zapisu w najwyższej rozdzielczości, największej częstotliwości odświeżania i długiego czasu przechowywania nagrań.
Rozbudowany system zarządzania alarmami pozwala utworzyć w pełni zautomatyzowane rozwiązanie dozorowe. Oszczędzasz czas i pieniądze, zapewniając operatorom wszechstronne narzędzie do natychmiastowej reakcji na alarmy.
 • Idealny do zastosowań dozorowych o średnich i dużych wymaganiach
 • Nagrywanie pełnego szczegółów obrazu w jakości HD i SD przy użyciu algorytmu kompresji H.264, strumienie wizyjne IP do 60 obrazów/s przy rozdzielczości 720p i 30 obrazów/s przy rozdzielczości 1080p
 • Możliwość użycia do 16 analogowych źródeł sygnału wizyjnego i 16 źródeł sieciowych
 • Wewnętrzny nośnik o pojemności do 8 TB z opcjonalną ochroną RAID-4
 • Integrowanie danych tekstowych ze źródeł IP lub za pomocą modułu interfejsu
 • Zintegrowana konstrukcja oznacza obniżenie kosztów eksploatacji
 • Zestaw narzędzi programistycznych i wsparcie techniczne umożliwiające integrację z urządzeniami innych firmSieciowy rejestrator Divar serii 700

Przeznaczony do sieci IP
Czy od systemu bezpieczeństwa oczekujesz doskonałej jakości obrazu i wygody obsługi? Skorzystaj z rozwiązania zapisu obrazu przeznaczonego specjalnie do pracy w sieci, które maksymalizuje zarówno potencjalne możliwości kamery, jak i samej sieci.
Podczas gdy typowe rozwiązania sieciowe składają się z wielu odrębnych komponentów – serwera NVR, klienta PC, zewnętrznej macierzy RAID i oprogramowania – sieciowy rejestrator serii 700 stanowi zintegrowane rozwiązanie sieciowe do zarządzania sygnałem wizyjnym.
Rozwiązania sieciowe firmy Bosch są z natury skalowalne, co umożliwia rozbudowanie systemu, gdy zajdzie taka konieczność. W każdej chwili można zwiększyć pojemność zapisu, przeprowadzając wewnętrzne modernizacje, bez konieczności wzywania specjalisty. Pojemność pamięci masowej można z łatwością zwiększyć, dodając macierze dyskowe firmy Bosch.
Potrzebujesz wysoce niezawodnego rejestratora, który umożliwia pojedynczemu operatorowi nadzorowanie systemu bezpieczeństwa z dowolnego miejsca na świecie. Rozbudowany, w pełni zautomatyzowany system zarządzania alarmami pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, zapewniając operatorom wszechstronne narzędzie do natychmiastowej reakcji na alarmy.
 • Idealny do środowisk sieciowych średniej wielkości i rozmieszczonych w wielu lokalizacjach
 • Nagrywanie pełnego szczegółów obrazu w jakości HD i SD przy użyciu algorytmu kompresji H.264, strumienie wizyjne IP do 60 obrazów/s przy rozdzielczości 720p i 30 obrazów/s przy rozdzielczości 1080p
 • Obsługa maks. 32 sieciowych źródeł obrazu
 • Dzięki zautomatyzowanemu przydzielaniu kamer sieciowych i zarządzaniu nimi zainstalowanie i uruchomienie kompletnego sieciowego systemu dozorowego zajmuje teraz zaledwie kilka minut
 • Wewnętrzny nośnik o pojemności do 8 TB z opcjonalną ochroną RAID-4
 • Integrowanie danych tekstowych ze źródeł IP lub za pomocą modułu interfejsu
 • Zintegrowana konstrukcja oznacza obniżenie kosztów eksploatacji
 • Zestaw narzędzi programistycznych i wsparcie techniczne umożliwiające integrację z urządzeniami innych firmBosch Recording Station

Zarządzaj połączeniami z dowolnej lokalizacji
Bez względu na rozmiar Twojego rozproszonego sieciowego systemu dozorowego potrzebujesz rozwiązania zapisu obrazu, którego możliwości i uniwersalność pozwolą Ci zarządzać całą infrastrukturą bezpieczeństwa.
Potrzebujesz kompleksowego systemu, który z jednej strony dostarczy Ci możliwość zapisu i zarządzania sygnałem wizyjnym, a z drugiej zapewni funkcje komunikacji w systemach rozproszonych. System ten musi umożliwiać współpracę ze sprzętem innych producentów, a ponadto dawać możliwość połączenia z innymi systemami zabezpieczającymi Twojego przedsiębiorstwa, od central sygnalizacji pożaru i paneli dostępu, poprzez bankomaty i terminale POS, aż po rozwiązania do rozpoznawania tablic rejestracyjnych i analizy zawartości obrazu.
Wybrane rozwiązanie musi zapewniać i szybki i nieskomplikowany dostęp do informacji z dowolnego miejsca w sieci, w tym także z oddalonych lokalizacji posiadających połączenia WAN o małej szerokości pasma. Potrzebny Ci wygodny, skalowalny interfejs, który w prosty sposób zapewni jednoczesną obserwację różnych lokalizacji.
System musi też obsługiwać wyświetlanie obrazu ze źródeł zapewniających sygnał w standardowej (SD) i wysokiej (HD) rozdzielczości. Odtwarzanie musi być dostępne w prosty sposób, a funkcje wyszukiwania powinny oferować odpowiednią prędkość i zestaw opcji, dzięki którym unikniesz żmudnego wyszukiwania ręcznego. Potrzebna będzie Ci także zdolność do prostej rozbudowy posiadanego rozwiązania i wzbogacania go o zestaw kompleksowych funkcji, w tym o możliwość scentralizowanego zarządzania użytkownikami i alarmami.
 • Rozwiązanie dostępne w postaci oprogramowania do obsługi zapisu i zarządzania sygnałem wizyjnym w sieci lub jako zintegrowane urządzenie do zarządzania sieciowym sygnałem wizyjnym ff Możliwość zapisu i zarządzania sygnałem wizyjnym z maks. 64 źródeł na każdą stację rejestrującą
 • Obsługa urządzeń wykorzystujących algorytmy H.264, MPEG-4 i JPEG oraz kamer HD/megapikselowych
 • Elastyczne opcje dostępu do sieci, w tym dostęp zdalny i podgląd za pomocą przeglądarki
 • Kompatybilność z systemem Bosch Video Management SystemUrządzenia serii DLA 1200 i 1400

Bezproblemowy zapis
Niezależnie od tego, czy posiadasz zaledwie kilka kamer sieciowych do ściśle określonych zadań, czy też setki kamer w różnych lokalizacjach, potrzebujesz elastycznego i łatwego do rozbudowy rozwiązania do zapisu i przechowywania nagrań, którego obsługa nie będzie nastręczała żadnych problemów.
Potrzebujesz prostego i niezawodnego rozwiązania zintegrowanego do posiadanego sieciowego systemu dozorowego. Jednego rozwiązania o zintegrowanej konstrukcji, które będzie posiadało funkcjonalność sieciowego rejestratora wizyjnego (network video recorder, NVR), eliminując konieczność zakupu osobnego urządzenia tego typu.
Niezbędnym wymogiem jest również łatwość użytkowania. Chcesz rozwiązania, którego wszystkie elementy są fabrycznie zamontowane i skonfigurowane, co pozwoli na rozpoczęcie nagrywania zaraz po rozpakowaniu, podłączeniu do sieci i włączeniu zasilania.
Musi ono ponadto zapewniać prostą, kompleksową kontrolę nad całym systemem, zarówno z pomieszczenia sterowania, jak i zdalnie, z dowolnej lokalizacji na świecie. Chcesz produktu charakteryzującego się łatwością rozbudowy wraz z rosnącymi potrzebami w zakresie dozoru – od obsługi większej ilości kamer lub dodatkowej pamięci, po modernizację do kompletnego rozwiązania do zarządzania sygnałem wizyjnym.
 • Bezproblemowy zapis w sieci CCTV z obsługą maksymalnie 64 kanałów (DLA 1200) lub 128 kanałów (DLA 1400)
 • Zintegrowana konstrukcja o niewielkich wymaganiach w zakresie obsługi serwisowej, łącząca funkcje serwera NVR z inteligentnym urządzeniem do przechowywania danych wizyjnych
 • Zaawansowane, przyjazne dla użytkownika opcje oprogramowania zapewniające ogromne możliwości w zakresie sterowania systemem
 • Zmniejszenie kosztów sprzętu nawet o 45% oraz kosztów instalacji nawet o 50%Oprogramowanie VRM i wizyjne macierze dyskowe

Zarządzanie każdym szczegółem
Jeśli system wymaga sporej pojemności zapisu (na przykład ze względu na dużą ilość kamer, wysokie rozdzielczości, politykę długiego czasu przechowywania danych lub zabezpieczenie przez replikowanie danych), wówczas w sieciowym systemie dozorowym niezbędne jest elastyczne, wysoce skalowane rozwiązanie do rejestracji wizyjnej.
Chcesz pewności, którą daje nadmiarowość RAID na najwyższym poziomie, aby zapobiec utracie obrazu w przypadku awarii dysku. Poza tym, jeżeli zaistnieje konieczność dodania lub usunięcia dysków, chcesz to zrobić bez przerywania pracy systemu.
W takim razie idealnym rozwiązaniem jest oprogramowanie Bosch Video Recording Manager (VRM) połączone z wizyjnymi macierzami dyskowymi iSCSI firmy Bosch. Umożliwia ono zarządzanie każdym szczegółem systemu i pozwala na łatwe rozszerzanie pamięci wraz z rozbudową systemu dozoru wizyjnego.
Nadmiarowość i automatyczne funkcje zabezpieczające w razie usterki zapewniają bezkonkurencyjną niezawodność. W przypadku awarii macierzy dyskowej oprogramowanie VRM niezwłocznie przekierowuje strumień wizyjny do innych, aktywnych macierzy. Ponadto podczas awarii sieci, dzięki wbudowanej funkcji automatycznego uzupełniania sieciowego (Automatic Network Replenishment – ANR) dane fizyczne są bezpiecznie przechowywane w lokalnej pamięci masowej i automatycznie ładowane po przywróceniu sprawności sieci.
Znakomita elastyczność i niezwykle wysoka pojemność pamięci masowej
Cała gama wizyjnych macierzy dyskowych firmy Bosch jest dostosowana do charakterystycznych wymagań systemów CCTV i dozoru wizyjnego. Zoptymalizowana do pracy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, technologia NetApp RAID-DP zapewnia „bezstresowy” zapis obrazu bez narażenia na pogorszenie jakości.
Zastosowanie macierzy RAID 6, NetApp RAID-DP zapewnia udoskonaloną ochronę danych w przypadku wystąpienia awarii dwóch dysków w tej samej grupie RAID.
Ponadto możliwe jest połączenie macierzy dyskowych z systemem Bosch Video Management System (BVMS), którego częścią jest oprogramowanie VRM. Wszystko to składa się na łatwe w obsłudze, kompletne rozwiązanie oparte na oprogramowaniu.
 • Wysoka skalowalność wewnętrzna, znakomita obsługa techniczna i scentralizowane zarządzanie
 • Szczegółowe sterowanie każdym strumieniem wizyjnym
 • Ciągły zapis sieciowy, nawet w przypadku chwilowych awarii sieci
 • Technologia RAID-DP zapewniająca udoskonaloną ochronę danych w przypadku wystąpienia nawet dwóch awarii dyskówOprogramowanie VRM i wizyjne macierze dyskowe

Prosta obsługa monitoringu
Niezależnie od tego, czy posiadasz zaledwie kilka kamer sieciowych do ściśle określonych zadań, czy też setki kamer w różnych lokalizacjach, potrzebujesz elastycznego i łatwego do rozbudowy rozwiązania do zapisu i przechowywania nagrań, którego obsługa nie będzie nastręczała żadnych problemów.
Jeśli posiadasz instalację standardową wykorzystującą maksymalnie 128 kanałów, chcesz rozwiązania do monitoringu charakteryzującego się łatwością instalacji, konfiguracji i użytkowania. Aby zaoszczędzić koszty, system powinien pracować bezpłatnie na maksymalnie 16 kanałach sieciowych, z możliwością rozszerzenia do 128 kanałów za pomocą dodatkowej licencji w atrakcyjnej cenie.
Chcesz możliwości wygodnego podglądu na żywo jednocześnie 20 kanałów w jakości SD i HD oraz odtwarzania maksymalnie 4 kanałów. Potrzebujesz ponadto funkcji wyszukiwania na podstawie alarmów lub zdarzeń ruchowych oraz funkcji eksportowania ważnych materiałów wideo.
Potrzebujesz także możliwości kontrolowania zapisu obrazu – lokalnie, na karcie pamięci kamery, za pośrednictwem oprogramowania Bosch VRM (Video Recording Manager) lub przy użyciu rejestratorów Divar serii 700. Funkcja powiększenia cyfrowego może z kolei pomóc Ci w dokładniejszym badaniu obszarów o znaczeniu krytycznym, zarówno w przypadku scen wyświetlanych na żywo jak i materiałów zarejestrowanych wcześniej.
 • Do 16 kanałów sieciowych w wersji bezpłatnej, maksymalnie 128 kanałów
 • Podgląd na żywo jednocześnie z maksymalnie 20 kanałów sieciowych SD lub HD oraz odtwarzanie z maksymalnie 4 kanałów SD i HD
 • Wygodny zapis bezpośredni z dwóch źródeł, do 10 minut
 • Szybkie lokalizowanie zdarzeń przy pomocy wyszukiwania na podstawie ruchu, alarmu i wyszukiwania materiałów dowodowych


Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...