Czujki sufitowe PIR serii DS938Z i ZX938Z

Czujki sufitowe PIR o zasięgu 18 m są wyposażone w technologię przetwarzania Motion Analyzer II, która pozwala na ograniczenie liczby fałszywych alarmów.

bosch

 

Seria składa się z następujących czujek:

• Czujka sufitowa DS938Z

• Czujka sufitowa ZX938Z z układem POPIT

Kilka unikalnych funkcji autotestu, jak np. monitor ruchu, zapewnia integralność dozorowanego obszaru. Wymienne zwierciadła umożliwiają montaż na suficie o wysokości od 2,5 do 6 m.

 

Podstawowe funkcje

Technologia przetwarzania sygnału Motion Analyzer II

Dzięki technologii Motion Analyzer II decyzja o uaktywnieniu alarmu podejmowana jest na podstawie analiz taktowania, amplitudy, czasu trwania i polaryzacji sygnałów wykonywanych przy użyciu różnych progów i okien czasowych. Dzięki temu ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury i zaburzenia oświetlenia spowodowane grzejnikami i klimatyzacją, cyrkulacją gorącego i zimnego powietrza, promieniami słonecznymi, wyładowaniami atmosferycznymi i przemieszczającymi się światłami reflektorów nie powodują fałszywych alarmów. Dostępne są trzy poziomy czułości.

 

Nadzór podsystemu PIR

Nadzór PIR zapewnia dane dotyczące problemu w przypadku awarii obwodu PIR.

Analiza obszaru chronionego

Sterowniki czasowe nadzoru monitora ruchu ustawiane za pomocą przełącznika na 4 lub 30 dni umożliwiają weryfikację, czy pole widzenia chronionego obszaru jest czyste i czy nic go nie blokuje.

 

Funkcje testowe

Trzy widoczne z zewnątrz z dowolnego kąta migające diody sygnalizacyjne LED wysokiej mocy sygnalizują problemy. Wewnętrzne styki testowe napięcia szumów umożliwiają precyzyjne zlokalizowanie obszaru i ocenę zakłóceń tła za pomocą standardowego miernika analogowego.

bosch

 

Montaż

Wysokość (zalecana): 2,5 do 6 m

Lokalizacja: Montaż bezpośrednio na suficie lub na standardowej ośmiokątnej skrzynce elektrycznej.

Kierunkowość wiązki: Obszar zasięgu jest regulowany w przedziale ±10° w poziomie i w przedziale od +2° do -18° w pionie.

 

Obudowa

Materiał: Udaroodporny plastik ABS

Wymiary: 8,4 x 13,3 cm

Parametry środowiskowe

Temperatura pracy: -29°C ÷ +49°C W przypadku zastosowań z certyfikatem UL 0°C ÷ +49°C

Odporność na zakłócenia radiowe (RFI): Brak alarmu lub uzbrojenia na częstotliwościach krytycznych w przedziale od 26 do 950 MHz przy natężeniu pola 50 V/m.

DS938Z: Zgodność z klasą środowiskową II (EN 50130-5)

 

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...