Bosch - Sieciowa architektura multimedialna OMNEO

Dzięki wykorzystaniu otwartych standardów publicznych architektura OMNEO zapewni zawodowym projektantom sieci multimedialnych zwiększone możliwości integrowania różnych produktów w kompletne rozwiązania systemowe.Architektura

Firma Bosch Security Systems promuje połączenia między urządzeniami, wprowadzając architekturę sieci multimedialnej opartą na publicznych standardach.
Architektura ta nosi nazwę OMNEO i składa się z dwóch elementów: (1) pakietu protokołu transportu programu multimedialnego oferującego wielokanałową, strumieniową wymianę multimediów z małymi opóźnieniami i zachowaniem wysokiej jakości oraz (2) mocnego pakietu protokołu sterowania zapewniającego niezawodne i bezpieczne sterowanie systemem oraz monitoring w profesjonalnych sieciach multimedialnych wszystkich rozmiarów — od małych po międzykontynentalne.
Składnik architektury OMNEO związany z transportem programu powstał w wyniku współpracy firm Bosch Security Systems i Audinate Pty. OMNEO wykorzystuje technologię sieciową Dante firmy Audinate do zapewnienia opartego na standardach, routowalnego transportu multimediów w sieciach IP.
Składnik architektury OMNEO związany ze sterowaniem systemem powstał w firmie Bosch Security Systems na bazie wcześniejszej architektury AES-24 firmy Audio Engineering Society. Nosi on nazwę OCA (od Open Control Architecture) i zawiera szereg funkcji zapewniających elastyczność, niezawodność, bezpieczeństwo i zachowanie zgodności w trakcie kolejnych lat rozwoju.


Otwarte standardy publiczne

Firma Bosch Security Systems konsekwentnie dąży do stosowania i wspierania otwartych standardów publicznych oraz oferowania systemów z możliwością pełnego współdziałania.
Otwarty standard to taki, którego szczegóły są dostępne dla wszystkich, bez ograniczeń.
Standard publiczny to taki, którego utrzymaniem i wsparciem zajmuje się akredytowana organizacja działająca w branży standardów publicznych.
System z możliwością współdziałania to system obejmujący produkty różnych producentów, które mogą ze sobą harmonijnie współpracować, zachowując pełną funkcjonalność.


Funkcje i korzyści

Poprzez zastosowanie sprzętu sieciowego dostępnego w sklepach architektura OMNEO zmierza do stworzenia profesjonalnego rozwiązania sieci multimedialnej, które zapewni pozbawiony opóźnień, wielokanałowy transport programu, w pełni funkcjonalne zdalne sterowanie urządzeniami i monitoring, a także możliwość wzajemnego łączenia różnych obszarów zastosowań — audiowizualnych, nagłośnienia, interkomu i konferencji. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych technologii sieciowych architektura OMNEO może zapewnić wszystkie te funkcje, oferując zarazem najwyższą niezawodność, nadmiarowość i bezpieczeństwo.


FAQ

Czym jest OMNEO?
OMNEO to multimedialny protokół komunikacyjny pozwalający na wielokanałowy transfer wysokiej jakości multimediów i oferujący zaawansowane funkcje sterowania systemami za pośrednictwem zwykłej sieci Ethernet. Umożliwia on tworzenie rozwiązań audio, które będą mogły współpracować ze sobą i wymieniać sygnały za pośrednictwem standardowego cyfrowego sprzętu do komunikacji w sieciach IP
Gdzie będzie stosowana architektura OMNEO?
OMNEO znajdzie zastosowanie w niemal wszystkich przyszłych produktach firmy Bosch Security Systems z branży komunikacji, które wymagają transportu multimediów i sterowania systemami. Obejmuje to produkty firmy Bosch z linii systemów konferencyjnych i nagłośnieniowych oraz produkty firm Dynacord, Electro-Voice, RTS i Telex.
Do czego służy OMNEO?
Architektura OMNEO jest przeznaczona do profesjonalnych zastosowań AV w sieciach liczących do 10 000 urządzeń, gdzie wymagana jest wysoka jakość oraz bezpieczna i niezawodna komunikacja.
Kiedy będzie dostępna architektura OMNEO?
Zostanie udostępniona na początku 2012 roku w wybranych produktach audio marek należących do firmy Bosch Security Systems. W ciągu kilku kolejnych lat OMNEO stanie się kluczowym elementem wszystkich produktów z oferty Bosch Security Systems.
Czy OMNEO to rozwiązanie zastrzeżone?
Nie. Zdaniem firmy Bosch Security Systems w dłuższej perspektywie czasowej najkorzystniejsze dla klientów będą otwarte, publiczne sieciowe standardy audio i wideo. Architektura OMNEO będzie zgodna z publicznymi standardami, gdy odpowiednie profesjonalne multimedialne standardy sieciowe, takie jak AVB, zostaną ukończone.
Czy OMNEO skupia się wyłącznie na transporcie zawartości programów audiowizualnych?
Nie. Architektura ta zawiera także szereg zaawansowanych funkcji sterowania systemami. Zdaniem firmy Bosch Security Systems sterowanie systemami stanowi element kluczowy dla możliwości współpracy. Dlatego promowane są wysiłki na rzecz utworzenia otwartych standardów publicznych z zakresu sterowania systemami, podobnie jak ma to miejsce w przypadku transportu multimediów.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...